Typowanie – Podstawy i zasady

Poniżej przedstawiamy kilka informacji, które mogą być przydatne przy obstawianiu meczy zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę jak i tych co już kilka zakładów zawarli.

—> Jeżeli liczysz zakładany zysk, powinieneś pomyśleć jaki procent zyskasz a nie ile pieniędzy zarobisz.

—> Nigdy nie ma pewnych typów czyli tzw. „pewniaków”

—> Szanse wygranej są większe, kiedy typujesz pojedyncze zdarzenie niż więcej zdarzeń na jednym kuponie. Kiedy stawiasz kilka zdarzeń kurs ogólny jest oczywiście wyższy, ale rzadko zdarza się, że wszystkie typowane przez ciebie zdarzenia będą trafione. Może wydawać się, że łatwo jest trafi?? kupon z trzema zdarzeniami, ale musisz wiedzieć, że taką ilość zdarzeń ma 27 kombinacji wyników (3*3*3) z których tylko jedna jest ta wytypowana przez Ciebie. Pojedyncze zdarzenie posiada tylko 3 kombinacje (mowa tu oczywiście o zdarzeniach trzydrogowych).

—> Stawiaj na gospodarzy. Statystyki dla 27 europejskich lig piłki nożnej z ostatnich 3 lat pokazują?, że w 46% przypadków wygrywali gospodarze (27% remisów i 27% wygranych gości).

—> Przed typowaniem przeanalizuj dokładnie statystyki gier poszczególnych zespołów. Zwróć uwagę na to jak grają na swoim stadionie , jak na wyjeździe, czy wszyscy zawodnicy z podstawowego składu zagrają w najbliższym meczu itp.

—> Spotkania derbowe kończą się zazwyczaj remisem. Analizując takie spotkanie musisz wziąć pod uwagę duży prestiż takiego meczu.

—> Spotkania „mecz-rewanż?”. Jeśli większy klub gra pierwszy mecz na wyjeździe, jest często zadowolony z remisu lub nawet porażki mała różnica bramek, bo zwycięstwo przed własną publicznością nie będzie trudnym zadaniem. Poza tym jeśli jedna drużyna w pierwszym spotkaniu odniesie wysokie zwycięstwo, w drugim Może pozwolić sobie na remis lub porażkę dającą jej awans do następnego etapu.

—> Rozgrywki o mniejszym prestiżu np. Puchar Ligi czy puchar danego kraju często przynoszą wiele niespodzianek. Czasami duże kluby grając w takich pucharach wystawiają do składu rezerwowych graczy, aby dać odpocząć podstawowym zawodnikom, natomiast drużyny z niższych klas rozgrywkowych zazwyczaj grają znacznie lepiej niż w swojej lidze. Zawodnicy są zmotywowani, możliwe się chcą pokazać się przed managerami i telewizja. Zdarza się również, że duże kluby nie doceniają drużyn z niższych lig. Tego typu spotkania należy więc obstawiać bardzo ostrożnie.

—> Kiedy zespół zaczyna prowadzić nowy trener, zawodnicy zazwyczaj są bardziej zmotywowani w jednym bądź dwóch następnych spotkaniach.

Informacje na temat oznaczeń jakie są stosowane w wielu firmach zajmujących się przyjmowaniem zakładów sportowych.

NP – Należy wytypować drużynę która nie przegra swojego meczu gdzie:

1 – oznacza zwycięstwo lub remis drużyny znajdującej się na pierwszym miejscu.

2 – oznacza zwycięstwo lub remis drużyny znajdującej się na drugim miejscu.

1/2 – należy wytypować wynik pierwszej polowy meczu.

A – należy wytypować drużynę która uzyska awans.

G – oznacza kto strzeli pierwszego gola z tym ze:

1 – oznacza pierwszego gola zdobytego przez drużynę gospodarzy.

0 – oznacza mecz bez bramek.

2 – oznacza pierwszego gola zdobytego przez drużynę gości.

Oznaczenia dla NBA

KL – należy wytypować kto okaże się lepszy Łącznie z ewentualna dogrywka, gdzie:

0 – oznacza te sama liczb?? Punktów zdobyta przez obydwu zawodników.

SP – należy wytypować sum?? Punktów nie wliczając w to dogrywki przez obydwie drużyny, gdzie:

1 – oznacza mniej niz. 189 Punktów.

0 – oznacza od 189 do 193 Punktów.

2 – oznacza powyżej 193 Punktów.

Oznaczenia dla NHL

LB – należy wytypować?? ile bramek padnie w danym meczu nie wliczając w to dogrywki, gdzie:

1 – oznacza wynik od 0-4.

0 – oznacza wynik 5.

2 – oznacza wynik 6 lub więcej