F1 – Singapore Grand Prix

W niedzielę 23-ego września 2012r odbędzie się wyścig „SingTel Singapore Grand Prix”. Louis Hamilton, zwycięzca ostatniego wyścigu rozegranego we Włoszech, ma nadzieję na kolejny sukces, który pozwoli mu odrobić kolejne punkty do Fernando Alonso w klasyfikacji generalnej MŚ.

 

Ze swoimi 142 punktami, Hamilton w tym momencie plasuje się na drugim miejscu klasyfikacji MŚ tracąc, aż 37 punktów do kierowcy Ferrari – Fernando Alonso. W związku z dobrą formą w ostatnich wyścigach Hamilton zalicza się do grona kierowców, którzy mogą wygrać wyścig w Singapurze a tym samym zdobyć wiele cennych punktów. W prasie krążą plotki jakoby ten sezon miał być ostatnim sezonem Hamiltona w barwach McLaren-Mercedes a od nowego sezonu były mistrz świata miałby zastąpić Schumachera w teamie Mercedes. Czy tak będzie? Przekonamy się już wkrótce…

Drugi kierowca McLarena – Jenson Button, plasujący się w tym momencie na 6 miejscu w Klasyfikacji Mistrzostw Świata również, mimo słabszego początku sezonu, nie składa broni. Czy zatem wyścig ten padnie ponownie łupem któregoś z kierowców McLaren-Mercedes i tym samym odniosą czwarte kolejne zwycięstwo?

FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX 2012 w detalach:

Data wyścigu: 23 Wrzesień 2012
Nazwa toru: Marina Bay Street Circuit
Liczba okrążeń: 61
Długość okrążenia: 5.073 km
Dystans wyścigu: 309.316 km
Rekord okrążenia: 1:45.599 – K Raikkonen (2008)

Nasze typy na ten wyścig:

Zwycięzca kwalifikacji: Fernando Alonso – 5.0

Zwycięzca wyścigu: Fernando Alonso – 5.0

Samochód bezpieczeństwa podczas wyścigu – Nie – 3.4 – typ na przerwanie serii gdyż jak do tej pory na tym torze w wyścigach zawsze była neutralizacja.

 

Zapraszamy na nasze forum i dyskusji związanej z wyścigami f1.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Sportowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.