Formuła 1: GP Włoch

W niedzielne popołudnie zostanie rozegrany ostatni w tym roku wyścig F1 na torze w Europie. Tor „Autodromo di Monza” we Włoszech uznawany jest za świątynie sportów motorowych, a dystans wyścigowy pokonywany jest najszybciej ze wszystkich torów w kalendarzu!

 

Sytuacja w klasyfikacji Mistrzostw Świata kierowców przed niedzielnym wyścigiem wygląda następująco: 1. Vettel – 197, 2. Alonso – 151, 3. Hamilton – 139. Jak więc widać przewaga obrońcy tytułu nad resztą stawki jest olbrzymia. Dodatkowo jeśli wziąć pod wyniki dzisiejszych sesji treningowych, a szczególnie tej drugiej, zdominowanej przez Vettela na zmiany nie ma co liczyć.

Jeśli mowa o dzisiejszych treningach to dodam, iż pierwszy padł łupem Hamiltona, który to uzyskał czas 1:25.565 i wyprzedził o 0.035 s. Alonso oraz 0.139 s. swojego kolegę z ekipy Mercedes – Rosberga.

Drugi trening to popisowa jazda obrońcy tytułu, który to właśnie na tym torze zaczął swój marsz na szczyt odnosząc tu swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Vettel uzyskał czas 1:24.453 i wyprzedził o 0.623 Webbera oraz o 0.663 Raikonnena – a ponoć RedBull nie jest stworzony na tego typu tory?

Jutro o godz. 14:00 zostaną rozegrane kwalifikacji i moim faworytem w nich mimo wszystko będą kierowcy Mercedesa, którzy to zapewne nie pokazali dziś pełnego potencjału – pracując głównie nad przygotowaniem auta do wyścigu. Kurs w bet365 na wygraną Hamiltona w kwalifikacjach wynosi 2,75 – jednak stawiając na Rosberga dostaniemy kurs 8,0!

Wyścig? Tu zapewne do głosu dojdą Red Bulle, być może i Renault oraz Ferrari. Jak zaprezentują się Mercedesy – to zawsze duża nie wiadoma – acz pamiętać należy że tor we Włoszech nigdy nie był jakoś specjalnie ciężki dla opon. Wyścigi w ostatnich latach kończyły się jedną wizytą w boksach i to głównie ze względów regulaminowych – czyli obowiązku użycia obu mieszanek opon.

FORMULA 1 GRAN PREMIO SANTANDER D’ITALIA 2013 w detalach:

Data wyścigu: 08 Września 2013
Nazwa toru: Autodromo di Monza
Liczba okrążeń: 53
Długość okrążenia: 5.793 km
Dystans wyścigu: 306.720 km
Rekord okrążenia: 1:21.046 – R Barrichello (2004)

Autor: master_yoda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Sportowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.