Turniej Czterech Skoczni: Innsbruck

Przed nami trzeci konkurs tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni, który zostanie rozegrany na skoczni w Innsbrucku dziś o godz. 13:45. We wczorajszych kwalifikacjach dominowali Polacy zajmując kolejno: Kamil Stoch wraz Maciej Kot 2 miejsce, Krzysztof Miętus 5 miejsce, Dawid Kubacki 30 miejsce, Piotr Żyła 32 oraz Stefan Hula, który był 44.

Turniej Czterech Skoczni: Innsbruck | Start: 04.01.2013 godz. 13:45

Po dotychczas rozegranych dwóch konkursach 61 Turnieju Czterech Skoczni klasyfikacji generalnej przewodzi Norweg – Anders Jacobsen z dorobkiem 586,3 punktów. Na drugim miejscu ze stratą 12,5 punktu jest Austryjak – Gregor Schlierenzauer, trzecie miejsce zajmuję również reprezentant Norwegii – Tom Hilde, tracący do lidera 40 punktów.
Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch plasuję się na miejscu 7 z dorobkiem 526,1 punktu. Jednak w przypadku polaków, optymizmem napawa ich rosnącą forma i możną mieć nadzieję na realną walkę Kamila o miejsce na podium w całym turnieju jak i bardzo dobrą postawę pozostałych reprezentantów.

Do dzisiejszego konkursu w Innsbrucku, którego start nastąpi o godz 13:45 Polacy awansowali w komplecie i będą walczyć w następujących parach:

Dawid Kubacki – Severin Freund (GER)
Piotr Żyła – Taku Takeuchi (JPN)
Stefan Hula – Richard Freitag (GER)
Krzysztof Miętus – Yuta Watase (JPN)
Maciej Kot – Anders Johnson (USA)
Kamil Stoch – Anton Kaliniczenko (RUS)

Przede wszystkim trzymamy kciuki i liczymy na dobre skoki. Żeby jednak zwiększyć nieco adrenalinę towarzyszącą śledzeniu transmisji postanowiliśmy nieco postawić…

Gregor Schlierenzauer – Anders Jacobsen

Podobną parę graliśmy już przy okazji poprzedniego turnieju w Ga-Pa, wtedy jednak nie weszło, dziś wierzymy że przed własną publicznością Gregor pokona Andersa i zbliży się do niego lub nawet obejmie prowadzenie w całym konkursie TCS. Kurs na wygraną Schlierenzauera w tej parze wynosi 1,65 u bukmachera expekt.

Maciej Kot – Krzysztof Miętus

Maciek ponownie najlepszym z polaków? Hmm, szczerze wolałbym by tym najlepszym był Kamil Stoch co pozwoliłoby mu na dalszą walkę w generalce…Myślę jednak że Kot powinien wypaść lepiej od Miętusa, zresztą podobnie myślą bukmacherzy dając kurs 1,5

Zapraszam do dyskusji o typach na tegoroczny Turniej Czterech Skoczni na nasze forum!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Sportowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.