F1 – Abu Dhabi Grand Prix

Przed nami ostatnie trzy wyścigi w tegorocznych MŚ. W najbliższą niedzielę, tj. 4-ego listopada 2012r zostanie rozegrany wyścig w Abu Dhbai. Czy obecny mistrz – Sebastian Vettel zrobi kolejny krok w stronę obrony tytułu? Czy Fernando Alonso i jego Ferrari jest jeszcze w stanie powalczyć z Red Bullami?

 

Wyścig na kosmicznym torze w Abu Dhabi odbywa się od 2009 roku a autorem najszybszego okrążenia w historii toru jest Sebastian Vettel. Właśnie ten fakt oraz to, iż we wczorajszych wolnych treningach broniący tytułu Niemiec uzyskał najlepszy czas, czyni z Sebastiana głównym faworytem do wygranej.

Na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu sytuacja w klasyfikacji wygląda następująco – prowadzi zwycięzca czterech ostatnich wyścigów – Sebastian Vettel ze 240 punktami na koncie. Drugie miejsce z 227 punktami zajmuje Fernando Alonso tracąc do Niemca 13 punktów. I to właśnie ci dwaj kierowcy rozstrzygną między sobą walkę o tytuł mistrza, gdyż trzeci w klasyfikacji Kimi Raikkonen traci już 67 punktów do lidera i jego szanse są tylko czysto matematyczne.

FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2012 w detalach:

Data wyścigu: 04 Listopad 2012
Nazwa toru: Yas Marina
Liczba okrążeń: 55
Długość okrążenia: 5,554 km
Dystans wyścigu: 305,355 km
Rekord okrążenia: 1:40.279 – S. Vettel (2009)

Nasze prognozy na kwalifikacje i wyścig:

Zwycięzca kwalifikacji: O wygraną w kwalifikacjach Vettel powalczy z Hamiltonem. Alonso będzie walczył o 5 miejsce zapewne z kierowcami Lotus-Renault

Zwycięzca wyścigu: Nie da się ukryć, że głównym faworytem będzie Vettel, jedyne co może go powstrzymać to nieudany start lub też jakiś defekt bolidu.

Zapraszamy do czynnej dyskusji o wyścigach formuły 1 i nie tylko na naszym forum!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Sportowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.