Rusza US Open 2013!

Dziś rozpoczyna się ostatni w tym roku turniej wielkoszlemowy – US Open. Czy polscy tenisiści powtórzą sukcesy odniesione przed dwoma miesiącami na angielskich trawach? W grach pojedynczych z Polaków będziemy mieli możliwość zobaczyć Agnieszkę Radwańską, Urszulę Radwańską, Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota oraz Michała Przysiężnego.

US Open 2013

Z naszych zawodników oczywiście najbardziej będziemy liczyć na Agnieszkę Radwańską (rozstawiona z nr 3) oraz Jerzego Janowicza (rozstawiony z nr 14). Agnieszka swój pierwszy mecz zagra już dziś o godz. 17:00 polskiego czasu i będzie to pierwszy mecz tego turnieju rozgrywany na korcie centralnym – słynnym Arthur Ashe Stadium, a jej rywalką będzie Hiszpanka Soler-Espinoza. W pierwszym dniu zagra również siostra Agnieszki, Urszula – a jej przeciwniczką będzie Rumunka Begu.

Nasi panowie rywalizację w US Open rozpoczną we wtorek i tak Janowicz zagra z Argentyńczykiem Gonzalezem, Kubot zmierzy się z Finem Nieminenem a Przysiężny zagra z Francuzem Benneteau. Patrząc na te pary można powiedzieć, że bardzo trudne zadania czekają szczególnie Kubota i Przysiężnego, ich ewentualny awans do drugiej rundy byłby sporą niespodzianką. W przypadku Janowicza – mimo rozstawiania z numerem 14, bukmacherzy widzą Polaka jako 7 rakietę turnieju – oby się nie mylili.

Nagrody w tegorocznym US OPEN:

Zwycięzca – 2,6 mln dol.
Finalista – 1,3 mln dol.
1/2 finału – 650 tys. dol.
1/4 finału – 325 tys. dol.
IV runda – 165 tys. dol.
III runda – 93 tys. dol.
II runda – 53 tys. dol.
I runda – 32 tys. dol.

Mecze tegorocznego US Open na żywo będzie można śledzić w telewizji Eurosport i Eurosport 2 oraz w internecie dzięki usłudze przekaz na żywo oferowanej przez bukmachera bet365! Zapraszamy więc do śledzenia transmisji i dzielenia się swoimi przemyśleniami odnośnie meczy na forum!

Autor: master_yoda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Sportowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.